Silifke Ticaret ve Sanayi Odası | SİTSO
TurkishEnglishGermanRussianFrenchArabic
Akademik Danışman


Silifke Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimiz ve personelimizin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının giderilmesi ve üyelerimize sunulan hizmet niteliğinin artırılması, yeni ve yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi amacıyla Akademik Danışmanlık süreci başlatılmıştır. Bu bağlamda, Mersin Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan protokol neticesinde, birliğimizin “81 İle 81 Akademik Danışman” uygulamasına ek olarak, Mersin Üniversitesi ile işbirliğine gidilmiştir. Dolayısıyla, Üniversite-Sanayi işbirliğini söylemden öteye taşıyan odamız daha etkin ve iz bırakan projelerde işbirliğini artırmaktadır.

Bu kapsamda, odamız tarafından yıl boyunca bir dizi akademik, sosyal ve kültürel etkinlik düzenlenmektedir. 110. Yıl Resepsiyonu ile başlanan faaliyet serisinde, Silifke’nin tarım, turizm ve sanayi potansiyelini artırmaya yönelik uzmanlar ve bilim insanlarını üyelerimizle buluşturma görevi başarıyla yürütülmüş, Kosgeb onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile yeni girişimcilerin işlerini kurmalarına destek olunmuş ve ilçemizin markalaşması için önemli adımlar atılmıştır. Akademik Danışmanlık hizmeti ile tüm sosyal paydaşlarımızın katılımına açık olarak 100'lerce ücretsiz eğitim ve akademik etkinlik düzenlenmiş, Odamızın marka etkinlikleri olan Liderlik Akademisi projesi ve Silifke Kent Çalıştayları uygulamaya konulmuştur. Odamız bünyesinde uygulanan Prestij Kart sistemi, Mobil uyumlu interaktif web sitesine geçiş ve android/ios uygumlu mobil uygulamamızın hayata geçirilmesi gibi faaliyetler yürütülmüştür. Ayrıca, Odamız bünyesinde TOBB oda ve borsaları arasında ilk kez süreli ve akademik yayıncılık süreci başlatılmış ve Akademik Danışmanımız editörlüğünde International Journal of Commerce, Industry and Entrepreneurship Studies (Utisgad Journal) hayata geçirilmiştir. Odamızın iş dünyasına yönelik araştırma raporları oluşturulmuş, çeşitli alanlarda bilimsel eserler kamuoyu ile buluşturulmuştur. Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projeler ile iş dünyasına katkı sunulmuş toplumsal fayda yaratma hedefini taşıyan çıktılar oluşturulmuştur. 

Yaptığımız tüm akademik ve sosyo-kültürel faaliyetler, daha yaşanabilir bir Silifke amacı taşımaktadır. Refah düzeyi daha yüksek, yaşam standartları gelişmiş, tarımsal üretim kapasitesiyle, turizm arz potansiyeliyle ve sanayileşme eğilimiyle adından söz ettiren bir kent yaratma noktasında tüm gayretimiz, yönetim kadromuzun öncülüğünde üyelerimizle ve paydaşlarımızla olan sinerjimiz ve birlikteliğimizden doğmaktadır.

Silifke TSO Akademik Danışmanı:
Doç. Dr. Muhammet SAYGIN - Mersin Üniversitesi

E-Posta: msaygin@mersin.edu.tr | Web: www.msaygin.com 

 

Veri Sorumlusu Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, 6698 Sayılı Kanun Kapsamında Aydınlatma Metni'ne KVKK bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Яндекс.Метрика