İletişim Hattı +90 324 714 10 38
Vizyon - Misyon

Vizyon
Üyelerini geleceğe hazırlayan yönlendirici ve lider bir oda olmaktır.

Misyon
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizin ihtiyaç ve sorunlarını tespit etmek, çözüm ortakları ile 5174 Sayılı kanun çerçevesinde işbirliği içinde çalışarak üyelerimizin sosyo ekonomik gelişimine katkıda bulunmak üyelerimize ve paydaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak amacıyla hizmet kalite standardını sürekli yükseltmektir.

 

Kurumsal
Personel

 

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimiz ve personelimizin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının giderilmesi ve üyelerimize sunulan hizmet niteliğinin artırılması, yeni ve yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi amacıyla Akademik Danışmanlık hizmeti almaya başlamıştır. Bu bağlamda, Mersin Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan protokol neticesinde, birliğimizin “81 İle 81 Akademik Danışman” uygulamasına ek olarak, Mersin Üniversitesi ile işbirliğine gidilmiştir. Dolayısıyla, Üniversite-Sanayi işbirliğini söylemden öteye taşıyan odamız daha etkin ve iz bırakan projelerde işbirliğini artırmaktadır.

Bu kapsamda, odamız tarafından yıl boyunca bir dizi akademik, sosyal ve kültürel etkinlik düzenlenmektedir. 2018 yılında 110. Yıl Resepsiyonu ile başlanan etkinlik serisinde, Silifke’nin tarım, turizm ve sanayi potansiyelini artırmaya yönelik uzmanlar ve bilim insanlarını üyelerimizle buluşturma görevi başarıyla yürütülmüş, Kosgeb onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile yeni girişimcilerin işlerini kurmalarına destek olunmuş ve ilçemizin markalaşması için önemli adımlar atılmıştır. 2018 yılından bu yana alınan Akademik Danışmanlık hizmeti ile tüm sosyal paydaşlarımızın katılımına açık olarak 100'lerce ücretsiz eğitim ve akademik etkinlik düzenlenmiş, Odamızın marka etkinlikleri olan Liderlik Akademisi projesi ve Silifke Kent Çalıştayları uygulamaya konulmuştur. Ayrıca Odamız bünyesinde TOBB oda ve borsaları arasında ilk kez süreli ve akademik yayıncılık süreci başlatılmış ve Akademik Danışmanımız editörlüğünde International Journal of Commerce, Industry and Entrepreneurship Studies (Utisgad Journal) hayata geçirilmiştir. Odamızın iş dünyasına yönelik araştırma raporları oluşturulmuş, çeşitli alanlarda bilimsel eserler kamuoyu ile buluşturulmuştur. Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projeler ile iş dünyasına katkı sunulmuş toplumsal fayda yaratma hedefini taşıyan çıktılar oluşturulmuştur. 

Yaptığımız tüm akademik ve sosyo-kültürel faaliyetler, daha yaşanabilir bir Silifke amacı taşımaktadır. Refah düzeyi daha yüksek, yaşam standartları gelişmiş, tarımsal üretim kapasitesiyle, turizm arz potansiyeliyle ve sanayileşme eğilimiyle adından söz ettiren bir kent yaratma noktasında tüm gayretimiz, yönetim kadromuzun öncülüğünde üyelerimizle ve paydaşlarımızla olan sinerjimiz ve birlikteliğimizden doğmaktadır.

 

SİTSO Akademik Danışmanı: Doç. Dr. Muhammet SAYGIN - Mersin Üniversitesi

E-Posta: msaygin@mersin.edu.tr

 

 

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç