İletişim Hattı +90 324 714 10 38

ODAMIZ İLE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

  • 24.08.2021
  • sitso
Odamız ile Toros Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında lisansüstü eğitimde (Yüksek Lisans- Doktora) tüm üyelerimize ( birinci derece yakınları dahil) indirim uygulanacaktır.

Yapılan protokol kapsamında lisansüstü programlara kayıt yapılan eğitim-öğretim yılı öğrenim ücreti üzerinden, 20 kişiye kadar olan gruplar için %25, 20 kişi üzerindeki gruplar için %40 oranında indirim uygulanacaktır.

BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN BAŞARI KRİTERLERİ

Tezli Yüksek Lisans
• Tezli Yüksek Lisans programlarına başvurmak isteyen adayların, ALES’ten, başvuracakları programın puan türünde en az 55.00 puan almış olmaları gerekmektedir. (Üniversitelerarası Kurul tarafından ALES' e eşdeğer sayılan ve uluslararası düzeyde kabul gören sınavlardan en az 55.00 ALES puanına eşdeğer bir puan almış olmalıdır.)
• Yüksek lisans programlarına, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık/diş hekimliğinde uzmanlık/veteriner hekimliğinde uzmanlık/eczacılıkta uzmanlık mezunlarının başvurularında, ALES şartı aranmaz. Mezun olduğu lisansüstü programa girişteki puan türü veya uzmanlık alanı dikkate alınmaksızın, puan türüne bakılmaksızın adayların ALES puanları 55 olarak hesaplamalara dahil edilir.
• Bu adaylar, daha önceden aldıkları puan türü veya doktora/sanatta yeterlik/uzmanlık alanından farklı bir alanda başvuru yapabilir.

Tezsiz Yüksek Lisans
• Tezsiz Yüksek Lisans başvurularında ALES koşulu aranmamaktadır.
Doktora • Doktora programlarına başvurmak isteyen adaylarda aşağıda verilen başarı kriterleri aranmaktadır.
• Lisans derecesi ile başvuranlar için:
1. ALES’ten başvuracakları programın puan türünde en az 80.00 puan almış olmak. (Üniversitelerarası Kurul tarafından ALES' e eşdeğer sayılan ve uluslararası düzeyde kabul gören sınavlardan en az 80.00 ALES puanına eşdeğer bir puan almış olmalıdır.)
2. Lisans mezuniyet not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya eşdeğeri olması
3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan alınması zorunlu olup, bu puanların yasal geçerlilik süresi göz önünde bulundurulur.
• Yüksek Lisans derecesi ile başvuranlar için:
1. ALES’ten başvuracakları programın puan türünde en az 55.00 puan almış olmak (Üniversitelerarası Kurul tarafından ALES' e eşdeğer sayılan ve uluslararası düzeyde kabul gören sınavlardan en az 55.00 ALES puanına eşdeğer bir puan almış olmalıdır.)

2. Doktora programına, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık/diş hekimliğinde uzmanlık/veteriner hekimliğinde uzmanlık/eczacılıkta uzmanlık mezunlarının başvurularında, ALES şartı aranmaz. Mezun olduğu lisansüstü programa girişteki puan türü veya uzmanlık alanı dikkate alınmaksızın, puan türüne bakılmaksızın adayların ALES puanları 55 olarak hesaplamalara dahil edilir.
3. Bu adaylar, daha önceden aldıkları puan türü veya doktora/sanatta yeterlik/uzmanlık alanından farklı bir alanda başvuru yapabilir.
4. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan alınması zorunlu olup, bu puanların yasal geçerlilik süresi göz önünde bulundurulur.

ÖNEMLİ NOT:6 Şubat 2013 tarihinden sonra herhangi bir tezsiz yüksek lisans programına kaydolup, bu programdan mezun olanlar yüksek lisans diploması ile doktora programlarına başvuru yapamazlar.

Son Başvuru Tarihi: 03/09/2021
Başvuru İçin:
https://applyonline.toros.edu.tr/lisansustu-basvurular
  • ODAMIZ İLE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç