Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERİ YILDIRIM BAYDAR’IN İLÇEMİZDEKİ SANAYİ İŞLETMELERİNİN SANAYİ SİCİL BELGESİ HAKKINDA YAPMALARI GEREKEN BİLDİRİMLER HAKKINDAKİ BEYANATI.

  • 26.02.2013

Yazılımı tamamlanan yeni Sanayi Sicil Bilgi Sistemi uygulamaya açılmıştır. Sistemin işleyişi ile ilgili Bakanlığa(Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı) geri bildirim yapılması, sistemin sorunsuz çalışmasının sağlanması bakımından oldukça önemlidir.

 

SANAYİ SİCİLİNE KAYIT İÇİN İLK MÜRACAAT

 

1- Sanayi işletmeleri, Bakanlığımız web sayfasında e-hizmetler bölümünde bulunan “Yıllık İşletme Cetvelleri” menüsünü kullanarak İlk kayıt, değişiklik müracaat işlemlerini elektronik ortamda kendileri yapabilir.
2- Veya, yeni veri tabanına uygun olarak hazırlanan ve Bakanlığımız web sayfası “ Hizmetlerimiz” tıkla, açılan sayfayı tıkla, açılan sayfada “ Sanayi Sicil Belgesi Hizmetleri” tıkla, açılan sayfa sonundaki “Dosyalar”dan “Sanayi Sicil Beyannamesi” ve “Yıllık İşletme Cetveli” formu doldurularak istenen diğer evrakla birlikte bir dilekçe ekinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat edebilirler.

2012 YILI YILLIK İŞLETME CETVELİ VERİLMESİ

 

3- Sanayi Siciline kayıtlı işletmeler, Yıllık işletme Cetvellerini Bakanlığımız web sayfasında e-hizmetler bölümünde bulunan “Yıllık İşletme Cetvelleri” menüsünü kullanarak verebilirler.

4- Veya, 2. Maddede belirtilen “Yıllık İşletme Cetvelini” ve aynı sayfada yer alan “Anket” formunu doldurarak bir dilekçe ekinde üretim yerinin bulunduğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne verebilirler. 

5- İşletme Cetvelinde kapasite ve fiili üretim miktar birimlerinin, ürün kodu birimi ile aynı olması zorunludur. Bu hususta azami dikkatin gösterilmesi gerekmektedir.

 

 

TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERİ YILDIRIM BAYDAR’IN İLÇEMİZDEKİ SANAYİ İŞLETMELERİNİN SANAYİ SİCİL BELGESİ HAKKINDA YAPMALARI GEREKEN BİLDİRİMLER HAKKINDAKİ BEYANATI.