Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞAHİN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

  • 20.05.2014
  • sitso

       Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar’ı makamında ziyaret etti.

       Silifke TSO Başkanı Kaynar ve oda yönetim kurulu üyeleri, TOBB Yönetim Kurulu adına kendilerini ziyaret eden Şahin Bilgiç’e, İlçenin gelişen sanayi, ticaret ve ekonomisiyle ilgili bilgiler aktardı.

       ATB Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, burada yaptığı konuşmasında Silifke’nin önemli bir tarım kenti olabileceğini belirterek, sanayi alanında daha iyi seviyelere gelmesini arzuladıklarını ifade etti.

       “BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAREKET ETMELİYİZ”

       Bölge ekonomisi hakkında karşılıklı fikir alış verişlerinde bulunulduğu toplantıda Bilgiç, şunları kaydetti. “Çukurova bölgelerin deki il ve ilçeleri fırsat buldukça geziyor, oda ve borsa başkanları ile görüşerek, il ve ilçenin genel durumları hakkında bilgiler alıyoruz.

Çukurova bölgesi ve bulunduğumuz bölgeyi birlikte ayağa kaldırmak için ortak hareket edilmesi gerektiğine inanıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde atılacak adımların da çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Bu birlikteliklerin de başarı ve o il ile ilçenin kalkınmasına zemin hazırlayacağı kanısındayım” dedi. Silifke bölge insanının çok çalışkan olduğunu, ilçenin tarım, sanayi ve turizm alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen TOBB yönetim kurulu üyesi Bilgiç,”Şehrin dinamiklerini hayata geçirmek için hep birlikte ortak akıl ile hareket etmeliyiz” dedi.

       KAYNAR, “ÜLKE EKONOMİSİNE ÖNEMLİ BİR KATKI SAĞLIYORUZ”

       Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Silifke TSO Başkanı Nurettin Kaynar, şehrin genel ekonomik yapısı hakkında TOBB Yönetim kurulu üyesi Şahin Bilgiç’e bilgiler vererek, “Silifke’mizde tarım ürünleri çeşitliliğimiz ve üretimimiz başta olmak üzere, narenciye ile bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktayız. Ürünlerimizin çoğu iç piyasada tüketilmekte ve ihracata gönderilmektedir.

İlçemiz bu konuda ihracatta da önemli bir yere sahiptir. Otobanların ve limanların yapılması, fabrikaların kurulması ile bölgemiz ekonomik olarak daha çok kalkınacak ve güçlenecektir” diye konuştu.

       Ziyaretin ardından Silifke TSO Başkanı Nurettin Kaynar, ziyaretin anısına TOBB yönetim kurulu üyesi Şahin Bilgiç’e plaket verdi

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞAHİN ODAMIZI ZİYARET ETTİ
TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞAHİN ODAMIZI ZİYARET ETTİ
TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞAHİN ODAMIZI ZİYARET ETTİ