İletişim Hattı +90 324 714 10 38

MERSİN 7.ULUSLARARASI NARENCİYE FESTİVALİ

  • 05.11.2019
  • sitso

 

Mersin ekonomisinde önemli rol oynayan ve narenciyeye dikkat çekilmesi yanında kent turizminin gelişimine de ciddi katkılar sağlayan “ 7. ULUSLARARASI MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ” gerçekleşti.

 

25 ülkeden 700 performans sanatçısının gösteriyle renk kattığı festivalde defileler, konserler, gastroshowlar katılımcıların coşku dolu iki gün geçirdi.

 

Festivalin açılışına TOBB Başknı M.Rifat HISARCIKLIOĞLU’da katıldı.

Hisarcıklıoğlu: “Narenciyenin katmadeğerini mutlaka artırmalıyız”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da narenciyenin Mersin ekonomisi adına önemine dikkat çektiği konuşmasında, bu noktada yapılan festivalin dünya standartlarında olduğunu belirtip, uluslar arası bir festivale dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. Festivali hazırlayan ekibin birlikteliğini bozmayarak kentin markalaşması adına da elinden geleni yapması gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu:

“Narenciye Mersin kadar Türkiye için de önemli. Türkiye ihracatının yüzde 37’sini, üretimin yüzde 25’ini Mersin yapıyor. Birçok aile bu işten ekmek yiyor. Mersin ekonomisinin bel kemiği narenciye. Ancak narenciyeyi sadece meyve olarak satmak yerine mutlaka katmadeğer katmalıyız. Suyundan tutun da kurutulmasına kadar narenciyeye değer katacak işleri yapıp markalaştırmalıyız. Mersin’de bunu yapacak vizyon da potansiyel de var.” Dedi.

 

Festivale Odamızı Temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KAYNAR ve Yönetim Kurulu Üyesi Alp KADIOĞLU katıldı.

  • MERSİN 7.ULUSLARARASI NARENCİYE FESTİVALİ
  • MERSİN 7.ULUSLARARASI NARENCİYE FESTİVALİ
  • MERSİN 7.ULUSLARARASI NARENCİYE FESTİVALİ

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç