İletişim Hattı +90 324 714 10 38

SİLİFKE TSO' DAN MEDCEM ZİYARETİ

  • 18.07.2019
  • sitso

 

 

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar,Yön.Kurulu Başkan Yard.Erdin Soy,Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Tuğran,Alp Kadıoğlu,Ali Işık ve Genel Sekreter Yıldırım Baydar ile birlikte İlçemizde olup da İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2018 yılı Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi kuruluşu listesinde yer alan Medcem Çimento’yu ziyaret ettiler.
Ziyarette Başkan Kaynar, Medcem Çimento’nun İlçemize çok büyük katma değer sağladığını, istihdama önemli katkılar sunduğunu söyledi. Büyüğünden küçüğüne tüm firmaların Silifke TSO için önemli olduğunu vurgulayan Kaynar, “Siz yeter ki çalışın, bizleri ve halkı onurlandıran şirketlere minnettarlığımızı her zaman gösteririz. Bu anlamda ISO 500 listesinde yer almanız büyük gurur verdi ve gururumuz olmaya devam etmenizi diliyorum” dedi. 
Heyetimizi Mali İşler Müdürü ve Mali İller Direktörü ile birlikte karşılayan Genel Müdür Murat Kahya, Ziyaret için teşekkür etti.Çalışmaları hakkında bilgi veren Kahya,Medcem Çimento Fabrikası,Temmuz 2015’te devreye alınmış, 11.500 ton/gün klinker üretim kapasitesiyle tek hat ile üretim yapan Türkiye ve Avrupa’nın en büyük çimento fabrikasıdır. Son teknoloji ekipmanları sayesinde yüksek kalitedeki klinker ve çimento üretimi çevreye en duyarlı şekilde gerçekleştirilmektedir.Taşeronları ile birlikte 1000 kişiye istihdam ettiklerini ve üretimlerinin yüzde seksen beşini ihraç ettiklerini belirtti.Holding Bünyesinde Enerji,Liman,Kağıt,Ambalaj,Çimento,Tekstil,Perakende,Turizm ve Metropol sektörlerinde faaliyet göstermektedir.Holding bünyesinde en büyük pay Enerji sektöründedir.Çimentonu payı ise yüzde kırkbeşi civarında olduğunu belirtti.
Türkiyenin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer almalarından dolayı Başkan Kaynar, Genel Müdür Murat Kahya’ya başarı plaketi taktim etti.

  • SİLİFKE TSO' DAN MEDCEM ZİYARETİ
  • SİLİFKE TSO' DAN MEDCEM ZİYARETİ
  • SİLİFKE TSO' DAN MEDCEM ZİYARETİ

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç