İletişim Hattı +90 324 714 10 38

SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI

  • 14.06.2019
  • sitso

SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI

Refleks Gazetesi’nin bu yıl 7’ıncisini düzenlediği ‘Refleks Lokomotif Ödülleri’ sahiplerini buldu.
Adana başta olmak üzere Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın oluşturduğu Doğu Akdeniz Bölgesi’nin ekonomi yayını Refleks Gazetesi’nin her yıl gerçekleştirdiği Lokomotif Ödül Töreni; İş Dünyası,Siyaset ve Akademi çevrelerinin yoğun ilgisi ile 11 Haziran 2019 tarihinde saat 18.30’da Adana Hiltonsa’da gerçekleşti.
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası,son dönem faaliyetleri ile Silifke’nin sadece ekonomisine değil,sosyal,kültürel yapısına da değer katan,kurumsallaşma ile birlikte projeler gerçekleştiren,küresel iş organizasyonları ile entegre olma özelliği ile Milletler arası Ticaret Odası üyeliği ile gelişimini tamamlayan,B Sınıfı Akredite Oda olma başarısını gösteren,Silifke’nin 40 ilden daha fazla ihracat yapmasında pay sahibi olan,Uluslararası düzeyde ses getiren Liderlik Akademisi etkinliği ile Silifke’nin Tanıtımına katkı sağlayan ,”Yılın İş Dünyası Meslek Kuruluşu” ödülüne layık görülmüştür.
Ödülü Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin BİLGİÇ’in elinden alan Başkan Nurettin KAYNAR,”Ekonomi yayını yapan Refleks Gazetesinin İş Dünyasına yönelik 12 dalda verdiği Lokomotif Ödüllerinden birisini almak bizleri mutlu etti.Bu ödülü sadece ben almadım,bizler bir ekibiz,Oda Meclisime,Yönetim Kuruluma,Personelimize,Akademik Danışmanımıza,Oda Üyelerimize ve Silifke’lilere teşekkür ediyorum.İnşallah Silifke’miz daha iyi yerlerde olacak ve Türkiye ve Dünya Ekonomisine katkı sunacak.Refleks Gazetesi İmtiyaz sahibi Esra Özden’e,Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet ULUĞTÜRKAN’a,Refleks okurlarına ve bizleri bu ödüle layık gören Jüri üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden, başarının 3 unsuru olduğuna dikkat çekerek bunların hayal, çılgınlık ve sevda olduğunu söyledi.
Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden, so girişimcilik konusunda çalıştığını ve ABD’de aldığı eğitim ve incelemelerden sonra Girişimcilik Ekosistemi Derneği’ni (GED) kurduklarını vurgulayarak şu bilgileri aktardı:
"GED, yeni bir SİAD ya da yeni bir GİAD değil. Peki GED ne yapacak? GED, bu bölgede başta üniversite öğrencileri olmak üzere katma değeri yüksek olan, iş fikri olan girişimcileri bünyesine üye olarak kazandıracak. Ayrıca mentörlük yapabilecek CEO’ları, yönetim kurulu başkanlarını, genel müdürleri, iş dünyasının başarılı isimlerini onlarla buluşturacak. Melek yatırımcılar aramızda olacak fakat tüm bunlar yetmez. Kamu kurumunun özellikle bu alanda çalışan yöneticiler bizimle beraber olacak. Meslek odalarımızdan yöneticilerimiz olacak. Tüm bunları ve eko sistemi hep birlikte geliştireceğiz. Şimdiden Türkiye’nin her yerinden ilgi var. Genç girişimcilerimiz melek ve mentor olmak isteyen yatırımcılarımız üye olmaya başladı. Bu çerçevede toplantılara katılanlara çağrıda bulunuyoruz. Amacı bu bölgeden ve bu ülkeden Facebook gibi girişimlerin çıkmasını sağlayacak olan GED’le tanışın. Üye olun. Ayrıntılı bilgilere ise ’ged.org.tr’den ulaşabilirsiniz. GED’le hep birlikte işbirliğiyle kendi girişimlerimizi kendi girişimcilerimizi dünyayla buluşturmak istiyoruz. Refleks olarak iş dünyasının sesi olmaya devam edeceğiz. İş dünyasını sevindiren, özendiren haberleri yapmaya devam edeceğiz. Girişimcinin ve yatırımların önündeki engelleri çözüm önerileriyle beraber sizlere ve ekonomik yönetimine iletmeye kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Bugün olduğu gibi yanımızda olduğunuz sürece işe yarayan toplantılara lokomotif ödüllerine devam edeceğiz. Refleksi okumaya devam ettiğiniz sürece bu serüven hız kesmeyecek."

VALİ BÜYÜK: "ZENGİNLEŞME MÜCADELESİNE KATKI SAĞLAYACAK"
Adana Valisi Mustafa Büyük ise bu ödüllerin, iş dünyasının ihtiyaç duyulan kalkınma, zenginleşme mücadelesine de katkı sağlayacak bir çaba olduğunu belirterek, "Gazeteniz gerçekten benim de zevkle takip ettiğim, bölgeyi, ülkeyi ekonomi dünyasını anlamak için referans olan bir gazete. İyi ki varsınız, iyi ki bu şehre emek, katkı sağlıyorsunuz. İyi ki fedakarlıkta bulunarak, kendi ailenizden, işinizden feragat ederek bu şehirde bir birlik ruhu bir sinerji ve geleceğe daha ümitle bakan bir ortam oluşturuyorsunuz. İyi ki varsınız. Bu gayretiniz geleceğe daha da güzel bir şekilde yansır. Hep beraberce mutlu bir topluluk, daha zengin daha güzel bir Adana’yı hep beraberce gerçekleştirmiş oluruz" şeklinde konuştu.

YILIN İŞADAMI SÜTCÜ: "50 YAŞINI GEÇTİM HALA BİLGİYE AÇIM"
Yılın İş Adamı ödülünü alan Bekir Sütcü de 3 kızıyla birlikte sahneye çıkarak, "50 yaşını geçtim, hala bilgiye açım diyorum. Öğrenmenin yaşı yok. Bin 100 kişilik çalışanlardan oluşan ailemize şunu söylüyoruz; bir toplumda bir cemiyette size ’nerede çalışıyorsunuz’ dediklerinde göğsünüz kabarık, ’Abdioğulları’nda’ demenizi istiyorum. Belki de içerisinde bin tane maddeyi taşır. İkinci hedefimiz ise ailemize çoluğumuza çocuğumuza. Abdioğulları ticarette 2. nesiliz. Rahmetli babamızın yanında yetiştik. 50 yılı devirdik. Acaba hayal ediyorum, ilk hedefim Abdioğulları bir 100 yılı devirsin mi? 2. nesil 3. nesile, yüzde 5’ler gibi bir rakamlar kalıyor. Ben de Abdioğulları’nı o yüzde 3’lük, 5’lik dilimlerde olsun istiyorum. Bunun için de çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Ödül törenine, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, ve Refleks Gazetesi ortağı Mehmet Uluğtürkan ile gazete ekibi katıldı.

4. REFLEKS LOKOMOTİF ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
4. Refleks Lokomotif Ödülleri’nin sahipleri ise şu şekilde:
"Yılın İş Adamı: Bekir Sütcü (Abdioğulları A.Ş)
Yılın Genç İş adamı: Ömer Faruk Sakarya (Bor inşaat)
Yılın İş Kadını: Zeynep Madenci (Madenci Kahve)
Yılın Genç İş Kadını Ayşegül Yüceli (Artema)
Yılın Profesyonel Yöneticisi: Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik
Yılın Girişimcisi: Hilal Aksöz
Yılın İhracatçısı: Güney Çelik Hasır
Yılın İnovatif Şirketi: Expel İlaç
Yılın Kobisi: CTN Makina
Yılın Markası: Groseri
Yılın İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu: Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER)
Bölgesel İşbirliğine Katkı: Çukurova SİFED
Yılın En Sosyal Şirketi: Kastamonu Entegre".  • SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI
  • SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI
  • SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI
  • SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI
  • SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA YILIN MESLEK KURULUŞU ÖDÜLÜ ALDI

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç