İletişim Hattı +90 324 714 10 38

Türkiye genelinde Odalarda K Belgesi işlemleri geçici bir süre durdurulmuştur

  • 03.01.2014
  • sitso

 k belge sahipleri

 

Türkiye genelinde Odalarda K Belgesi işlemleri geçici bir süre durdurulmuştur.

 

Anayasa Mahkemesi’nin, 08.11.2012 tarih ve 2012/173 sayılı kararıyla, 4925 sayılı Kanunun yetki devrine ilişkin maddesini; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının karayolu taşımacılığı alanındaki bütün yetkilerinin herhangi bir sınırlama veya istisna konulmaksızın devrine olanak sağladığı, bunun yasama yetkisinin devredilmezliği ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle iptal etmiştir.

Anılan iptal kararı 28 Aralık 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olup, halihazırda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan 1/796 sayılı Kanun Tasarısında 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’nun yetki devriyle ilgili maddesinin yeniden düzenlendiği bilgisine ulaşılmıştır. 28 Aralık 2013 tarihi itibariyle yetkilendirilen Odalarca yapılacak işlemlerin geçerliliği konusunda tereddütler oluştuğundan, Odalar tarafından kullanılan sistem geçici olarak askıya alınmıştır.

Dosyası Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda olanların, acil işlemlerini sonuçlandırabilmeleri için Mersin Tic.ve San.Odasına başvurarak dosyalarını Adana Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğüne aktarma talebinde bulunmaları ve sonrasında işlemlerini Adana Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğünde sonuçlandırmaları gerekmektedir.

Üyelerimize  saygıyla duyurulur.

  • Türkiye genelinde Odalarda K Belgesi işlemleri geçici bir süre durdurulmuştur

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç