Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

TOBB DA AKDENİZ BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI

  • 15.07.2013
  • sitso

        Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı NURETTİN KAYNAR ve Meclis Başkanı ALİ DOĞAN, Akdeniz Bölgesi İstişare Toplantısı için Ankara’ydı., TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirilen Toplantıda bölgenin sorunları ve çözüm önerileri ile ekonomik gelişmeler ele alındı.


       TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıda TOBB’un yapısı, faaliyetleri ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi.

       Konuşmasına birlik ve beraberlik vurgusu yaparak başlayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bir hizmeti, başarısı varsa; bunda benim bugüne kadar görev yapmış tüm oda ve borsa başkanlarımın çok büyük katkısı var. Allah onlardan razı olsun. Eğer bir başarı varsa bunun tamamıyla ödülü benim 365 oda ve borsa başkanımın. Eğer başarısızlık varsa, bunun da tüm sorumluluğu tamamıyla benim” dedi.

       Türk özel sektörü olarak 14,5 milyon kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin milli gelirinin yaklaşık yüzde 75’inin, yatırımların yüzde 82’sinin ve ihracatın yaklaşık yüzde 90’ınının özel sektör tarafından yapıldığını söyledi.

       TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, üniversite - özel sektör işbirliğinin önemli olduğunu belirterek, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni kurduklarını anımsattı. Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ’nün icat çıkaran girişimciler yetiştirdiğini ifade etti.

TOBB DA AKDENİZ BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI